Aktualności

Sparing z Wartą w Poznaniu (r. 1998)

Porażką zakończyła się nasza wyprawa do Poznania na towarzyską potyczkę z rówieśnikami z Warty. Mecz według ustaleń obydwu trenerów rozegrano w wymiarze czasowym 3 x 30 minut. Początek spotkania zaczęliśmy nieźle, lecz w miarę upływu minut inicjatywę coraz bardziej przejmowali gospodarze zmuszając nas do pracy w defensywie.

Była to dla nas sytuacja w której dość dawno już się nie znajdowaliśmy, gdyż podczas meczy ligowych zazwyczaj nasza defensywa nie była zmuszana do większego wysiłku. Mimo optycznej przewagi w polu warciarzy pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga część spotkania choć przegrana przez nasz zespół 0-1 to lepsza gra w wykonaniu naszych zawodników. Odsunęliśmy grę od naszej bramki, ograniczyliśmy straty, niecelne podania które mnożyły się w poprzedniej części meczu, poprawiliśmy też współpracę między poszczególnymi formacjami. Niestety w trzeciej odsłonie przytrafił nam się fatalny okres w grze, w którym w przeciągu czterech minut straciliśmy trzy gole i szansę na jakikolwiek korzystny rezultat w tym dniu. Stracone bramki przytrafiły się na skutek utraty koncentracji i  kardynalnych błędów w defensywie, które w naszym zespole nigdy nie powinny mieć miejsca, a tym bardziej w starciu z tak wymagającym rywalem!!!!!!! W tej części gry udało nam się też zdobyć dwa gole za sprawą celnych strzałów zza pola karnego autorstwa Mateusza Kłosowskiego i Szymona Staciewińskiego i ostatecznie ten pożyteczny sprawdzian zakończył się naszą porażką 4-2. Warto było jechać tyle kilometrów by sprawdzić się na tle tak wymagającego rywala jakim jest poznański zespół. Tak dla przypomnienia reprezentacja wielkopolski to aktualny mistrz Polski w tej kategorii wiekowej, a w składzie poznańskiego zespołu znajduje się sześciu zawodników z kadry tej drużyny. Gospodarze pokazali się jako ekipa bez słabych punktów i mogliśmy w starciu z tak wymagającym rywalem zobaczyć, gdzie tkwią nasze rezerwy, w jakich elementach piłkarskiego rzemiosła musimy poprawić naszą grę by stawała się coraz lepsza. Mamy nadzieję, że w kolejnych grach kontrolnych wyeliminujemy też te fragmenty meczu, które dzisiaj pozbawiły nas szans na korzystny rezultat.

Warta Poznań - UKS SMS Włocławek 4-2 ( 0-0, 1-0, 3-2 )

1-0 49'

2-0 65'

3-0 68'

4-0 69'

4-1 Kłosowski 84' ( asysta Staciewiński )

4-2 Staciewiński 86' ( Garczewski )

Skład zespołu:

I tercja - Wudarski, Wasielewski, Korpalski, Czajka, Kawski, Kaźmierczak, Kłosowski, Staciewiński, Smołko, Trzciński, Sobczyk

II tercja - Wudarski ( 45' Baryła ), Wasielewski, Korpalski, Czajka, Słomski, Garczewski, Kłosowski, Wichliński, Kaźmierczak, Sobczyk, Janicki

III tercja - Baryła, Słomski, Korpalski, Czajka, Kawski, Garczewski, Staciewiński, Wichliński ( 80' Kłosowski ), Smołko, Trzciński, Janicki ( 80' Sobczyk ).

Trener: Dariusz Lampkowski

2012. Uczniowski Klub Sportowy SMS Włocławek
Download Joomla Templates